Pomagam analitykom w stopce i analitykom w duszy tworzyć czytelne wykresy.
Jeśli w codziennej pracy przedstawiasz innym wyniki swoich analiz, tworzysz prezentacje, dashboardy, raporty i chcesz to robić z lekkością, poprawnie i skutecznie (tak aby inni dostrzegli w danych to, co Ty) – dobrze trafił_ś 🙂
Pomogę Ci przejść od ciężkich, nieefektywnych wykresów…
…do lekkich, skupiających uwagę odbiorcy i skutecznych wizualizacji danych:
Widzisz różnicę?
Pierwszy wykres pozostawia odbiorcę z wieloma pytaniami (jaki jest cel wykresu? jaka to waluta? czy wzięto pod uwagę inflację?). Drugi wykres jest precyzyjny, skupia uwagę na konkrecie i proponuje rozwiązanie.
Czasami ten pierwszy wykres będzie wystarczająco dobry (np. na spotkaniu ze współpracownikami). Ale nie zawsze. Gdy grasz o wysoką stawkę, prezentując dane warto zadbać o czytelność, lekkość i złapanie uwagi odbiorcy.
Ale do konkretów: co dla Ciebie przygotowałam?
✔️ Weź udział w bezpłatnym, 5-dniowym kursie mailowym „Jak NIE robić wykresów?”. Dowiedz się, jakich błędów unikać, projektując wykresy, i co robić zamiast.
✔️ Przeczytaj artykuł „Po co Ci umiejętność prezentacji danych (nawet jeśli nie jesteś analitykiem)? 7 argumentów”.
✔️ Zadbaj o poprawność Twoich wykresów. Poznaj 6 pułapek, w które możesz wpaść prezentując dane oraz sprawdź galerię złych wykresów, które pojawiły się w mediach.
✔️ Ucz się ze mną konkretnych narzędzi i technik wizualizacji danych. Dowiedz się m. in.:
✔️ Daj się zainspirować moimi wizualizacjami z cyklu #datastories, #52wykresy2022 i Dear Data Poland.
O zapisach na kursy wizualizacji danych i nowych materiałach będę informować w newsletterze (do którego trafisz po zapisie na mini-kurs), na moim profilu LinkedIn oraz na fanpage’u Język Danych.
Kilka słów o mnie
Pracuję jako project managerka, edukatorka i analityczka danych w fundacji Katalyst Education. Dwa tematy sprawiają, że zapominam o otaczającym mnie świecie – analiza i wizualizacja danych oraz szeroko pojęta edukacja i doradztwo zawodowe (koniecznie sprawdź nasze projekty: mapakarier.org i pistacja.tv).
Ta strona jest dla mnie miejscem do dzielenia się wiedzą, ale także polem do nauki i eksperymentów. Publikuję tu własne analizy w oparciu o powszechnie dostępne zbiory danych. Dziedziny mi bliskie to m.in. edukacja, rynek pracy, ekologia, trzeci sektor, nowe technologie.
Mam nadzieję, że treści publikowane na tym blogu będą dla Ciebie ciekawe i skłaniające do refleksji.
A gdy akurat nie robię wykresów i nie działam w fundacji, zazwyczaj zajmuję się 6-letnią Ninką i niemowlakiem Tytusem, czytam powieści/reportaże lub uprawiam sport 😉
Dlaczego zajmuję się wykresami?
Wierzę, że dane mają moc, ale tylko wtedy, gdy… ktoś je dostrzeże. Zbyt często widzę, jak wartościowe rekomendacje tracą potencjał i przechodzą bez echa, ubrane w nieefektywne wykresy i wizualizacje.
Język Danych powstał po to, aby pomóc Ci czerpać z liczb i statystyk maksimum korzyści. Chcę Ci pokazać, jak w atrakcyjny, zrozumiały i poprawny sposób prezentować liczby i statystyki. Da się to osiągnąć również korzystając z najprostszych i darmowych narzędzi, które będę Ci przybliżać.
Masz pytanie, sugestię, pomysł? Napisz do mnie: klaudia.stano@jezykdanych.pl.
Sprawdź też, w jaki sposób możemy współpracować.
Jeśli nasze zainteresowania są zbieżne, zapraszam Cię do obserwowania moich działań na LinkedIn i na fanpage’u Język Danych: