O mnie

Cześć, nazywam się Klaudia Stano. Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli zdarza Ci się raz na jakiś czas (prywatnie lub zawodowo) tworzyć wykresy, przywoływać statystyki lub opowiadać o otaczającym świecie za pomocą liczb – to miejsce dla Ciebie.

Pracuję jako analityczka danych, trenerka i edukatorka w fundacji Katalyst Education. Dwa tematy sprawiają, że zapominam o otaczającym mnie świecie –  szeroko pojęta edukacja i doradztwo zawodowe (koniecznie sprawdź nasze projekty: mapakarier.org i pistacja.tv) oraz analiza i wizualizacja danych. Tymi tematami zajmuje się na co dzień, wspierając działania mojej fundacji, biorąc udział w projektach społecznościowych, a także wpółtworząc polską edycję inicjatywy Dear Data Poland.

Dane mają moc, ale tylko wtedy, gdy pomagają odbiorcom zrozumieć Twój punkt widzenia i napędzają działanie. Zbyt często widzę, jak wartościowe liczby tracą potencjał i przechodzą bez echa, ubrane w nieefektywne wykresy i wizualizacje. 

Dane nas otaczają – i z każdym rokiem będzie ich coraz więcej. Ta strona powstała po to, aby pomóc Ci czerpać z nich maksimum korzyści. Chcę Ci pokazać, jak w atrakcyjny, zrozumiały i poprawny sposób prezentować liczby i statystyki. Da się to osiągnąć również korzystając z najprostszych i darmowych narzędzi, które będę Ci stopniowo przybliżać.

Ta strona jest również dla mnie polem do nauki i eksperymentów. Będę tutaj publikować własne analizy w oparciu o powszechnie dostępne zbiory danych. Dziedziny mi bliskie to m.in. edukacja, rynek pracy, ekologia, trzeci sektor, nowe technologie. Mam nadzieję, że treści publikowane na tym blogu będą dla Ciebie ciekawe i skłaniające do refleksji.

Masz pytania? Napisz do mnie: klaudia.stano@jezykdanych.pl.

Sprawdź też, w jaki sposób możemy współpracować


Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Od czasu do czasu otrzymasz ode mnie wskazówki i inspiracje dotyczące tworzenia efektywnych wykresów i wizualizacji, a także przegląd najciekawszych analiz z nurtu data storytelling.