O mnie

Cześć, nazywam się Klaudia Stano. Miło mi, że tu jesteś!

Jeżeli zdarza Ci się raz na jakiś czas (prywatnie lub zawodowo) tworzyć wykresy, przywoływać statystyki lub opowiadać o otaczającym świecie za pomocą liczb – to miejsce dla Ciebie.

Pracuję jako analityczka danych, project managerka i edukatorka w fundacji Katalyst Education. Dwa tematy sprawiają, że zapominam o otaczającym mnie świecie –  szeroko pojęta edukacja i doradztwo zawodowe (koniecznie sprawdź nasze projekty: mapakarier.org i pistacja.tv) oraz analiza i wizualizacja danych.

Dane mają moc, ale tylko wtedy, gdy pomagają odbiorcom zrozumieć Twój punkt widzenia i napędzają działanie. Zbyt często widzę, jak wartościowe liczby tracą potencjał i przechodzą bez echa, ubrane w nieefektywne wykresy i wizualizacje. 

Dane nas otaczają – i z każdym rokiem będzie ich coraz więcej. Ta strona powstała po to, aby pomóc Ci czerpać z nich maksimum korzyści. Chcę Ci pokazać, jak w atrakcyjny, zrozumiały i poprawny sposób prezentować liczby i statystyki. Da się to osiągnąć również korzystając z najprostszych i darmowych narzędzi, które będę Ci stopniowo przybliżać.

Ta strona jest również dla mnie polem do nauki i eksperymentów. Będę tutaj publikować własne analizy w oparciu o powszechnie dostępne zbiory danych, np. w formie wpisów na blogu lub w ramach projektu #52wykresy2022. Dziedziny mi bliskie to m.in. edukacja, rynek pracy, ekologia, trzeci sektor, nowe technologie. Mam nadzieję, że treści publikowane na tym blogu będą dla Ciebie ciekawe i skłaniające do refleksji.


Masz pytanie, sugestię, pomysł? Napisz do mnie: klaudia.stano@jezykdanych.pl.

Sprawdź też, w jaki sposób możemy współpracować

Jeśli nasze zainteresowania są zbieżne, zapraszam Cię do mojej sieci kontaktów: